Blogs

Restaurace

☝☝ RESTAURACE BUDE V SOBOTU 28.5. A NEDĚLI 29.5. ZAVŘENA ☝☝ Tento víkend to bude jen o procházkách v přírodě, občerstvení sebou.

Přečíst celé

Restaurace

☝☝ RESTAURACE BUDE V SOBOTU 26.3. A NEDĚLI 27.3. OTEVŘENA OD 11:00 DO 17:00 HOD ☝☝ Nemáte-li plán na následující víkend, můžete to vzít přes Bišík. Sníh je již jen v lese a jde to i na kole.

Přečíst celé

Update - Uzavírka silnice od Solovického dvora - Stárkova

Update - silnice je od posledních dní měsíce února - PRŮJEZDNÁ ☝☝Od soboty 29.1. je silnice mezi Solovicemi (Stárkov) a Bischofsteinem pro sníh nesjízdná - ☝NEPRŮJEZDNÁ☝

Přečíst celé

Setkání Tříkrálové tuto sobotu 8.1.22 na Drajborně

dovoluji si Vás pozvat na tradiční přátelské “Setkání Tříkrálové” již tuto sobotu 8.1. na Drajborně. Začínáme v 10:00 u Tří Králů:-) S pozdravem a přáním zdraví a zdaru v roce 2022 Roman Rejhold

Přečíst celé

IV. adventní svátek Bišík

Přejeme krásnou IV. adventní neděli

Přečíst celé

ztracené letadlo Supí skály Teplice nad Metují 30.10.1922

V roce 1922 se francouzský letoun zřítil poblíž Bischofsteinu ( osada Skály) a byl zničen. Je 30.10. 1922. V okolí vládne typicky podzimní počasí, místy je mlha a nízká oblačnost. Zhruba 130 kilometrů vzdušnou čarou odtud, z letiště Praha-Kbely, odstartovalo v 11.33hod letadlo Potez VII s registrační značkou F-FRAV. Krátce po poledni se tento stroj dostává ve směru od Trutnova do prostoru Adršpašsko-teplických skal. Za větrným štítkem jeho kabiny, v letecké kombinéze a kožené kukle se nachází Paul d´Argueeff, ruské a francouzské stíhací eso.

Přečíst celé

Filmové vzpomínání s odhalením originální básničkové lavičky

V sobotu 21.8.21 se přijďte podívat na promítání skoro zapomenutých, ale nezepomenutelných lezeckých filmů převážně z Teplic a Ádru 😉❤️☕ Filmy se budou reprízovat v 14:00, 16:30, 18:30 hod V 16:00 proběhne odhalení originální básničkové lavičky od Štěpána Klase, které bude doplněno cca 40 ks autorových lavírovaných kreseb z Bišíku a okolí. Děkujeme spolku Skály ve spolupráci s Jurou Polákem 😍

Přečíst celé

Již po několikáte se na HoroFestivalu objeví pražírna kávy Volkafe

Součástí HoroFestivalu můžete zavzpomínat na Tondu Volka Brácha Tonda patřil mezi pár prvních českých horských vůdců, a protože miloval dobré kafe a věděl, že každý gram se počítá, zorganizoval v naší rodinné pražírně kávy výrobu Outdoor kafe 🤩 sice se plného provozu nedožil, ale naše Outdoor kafe a vlastní směs vevnitř nese jeho jméno a tak je s námi všude, kam vyrazíme 😉❤️☕🙏 Koupit bráchův Outdoor můžete i online zde: (https://eshop.

Přečíst celé

Již po desáté se do Teplic nad Metují vrací bikerský podnik Kupkolo.cz MTB Trilogy

Již po desáté se na začátku července do Teplic nad Metují vrací bikerský podnik Kupkolo.cz MTB Trilogy, jediný etapový závod horských kol v Česku, který provede závodníky jedinečnou krajinou Broumovska na pomezí Čech a Polska. Přesný termín akce je 2.–6. 7. 2021 a zázemím bude Teplický park. Od loňského roku je Kupkolo.cz MTB Trilogy součástí Českého poháru v bike maratonu, letos navíc bylo zapsáno do UCI kalendáře, tedy posunulo se do mezinárodních sfér.

Přečíst celé

Trio Českého rozhlasu a Svatopluk Schuller

Lukáš Pavlíček, hoboj Lukáš Dittrich, klarinet Libor Soukal, fagot Svatopluk Schuller, recitace Nekonvenční a moderní pojetí soudobé hudby zaujalo na výjimečné debutové nahrávce Tria Českého rozhlasu i pořadatele festivalu Za poklady Broumovska. Za poklady Broumovska Kromě tradičních skladatelů „moderní hudby“ se poprvé v programu představí dílo rezidenčního skladatele festivalu, Tomáše Illeho. Kostelní akustiku v teplickém kostele rozezní méně obvyklá forma melodramu Přísloví Šalamounova napsaný přímo pro Trio Českého rozhlasu. Důstojnou atmosféru díla, která bude protipólem k laškovným divertimentům, podtrhne hlas zkušeného herce a dabéra Svatopluka Schullera.

Přečíst celé